Royal Masszázs - Svéd & Shiatsu
 

Svédmasszázs

A masszázsról

A svédmasszázs megszületése a stockholmi vívómester Pehr Henrik Ling nevéhez fűződik, aki a XIX. században a masszázs és a torna kombinálása révén alkotta meg a svédmasszázs máig használt fogásrendszerét. Azóta ez a masszázsforma lett a legismertebb és legkedveltebb. Az elnevezés egy gyűjtőfogalom, hiszen ide sorolják a gyógymasszázsokat, sportmasszázsokat és a frissítő-relaxáló masszázsokat is.

A svédmasszázs egy kézzel végzett, erőteljes mechanikai ingereken alapuló kezelési forma, mely közvetlenül a fiziológiai hatásokra épít. A kezelés fellazítja a letapadt, görcsös izmokat, vérbőséget hoz létre fokozva ezzel a vér-és nyirokkeringést, ebből adódóan pedig az anyagcserét is. Ezek mellett javít a közérzetünkön, megnyugtat, oldja a szorongást, a stresszt, és adott esetben az alvásproblémák leküzdésében is szerepet játszhat. A svédmasszázs öt alapfogásból épül fel, melyek a:

A masszázst ruhátlan testfelületen végzik, rendszerint valamilyen vivőanyagot (krém, olaj) használva. Ennek szerepe kettős: egyrészt könnyebbé teszi a mozdulatokat a kezelés során, valamint a vivőanyagok összetevői kellemesen hatnak a bőrre, onnan felszívódva pedig a mélyebb területeken (izmok, ízületek) is pozitív hatást fejtenek ki. Mindezek mellett aromaterápiás mivoltuk sem elhanyagolható - a benne lévő illatanyagoknak, azok kombinációjának is jelentős szerepe van, elősegítik az ellazulást, relaxálást.

Masszázstípusok

Egy teljes testfelületet érintő komplex kezelés nagyjából másfél-két órát vesz igénybe. Heti egy-két alkalomnál sűrűbben nem javallott igénybe venni, mivel az túlmasszírozáshoz, fáradtsághoz, izomlázhoz vezethet. Egyidejűleg általában csak valamely terület kezelésére kerül sor, amit részmasszázsnak hívunk.

Svédmasszázs

A modern életforma különösen megterheli az emberek hátát, így nem véletlen, hogy a leggyakrabban kezelt terület a hát régiója. A hátmasszázs a keresztcsonttól a nyakszirtcsontig történik, a kezelés során a masszőr külön gondot fordít a lapockák átdolgozására is, mivel ennek környékén alakulnak ki leginkább a gyulladt, fájdalmas, görcsös izomcsomók.

A nyak-váll masszírozása során a hangsúly a vállöv izmaira helyeződik: deltaizom, trapézizom; ezen felül a lapocka területének, valamint a nyakizmoknak átdolgozása is fontos szerepet kap.

A végtagok masszírozása történhet egyben (alsó-és felső végtagok) vagy külön-külön is. A felső végtag kezelése a felkart, az alkart és a kezet együttesen jelenti, tehát az ujjhegyektől a vállig történik. A lábmasszázs a teljes alsó végtag masszírozását jelenti, a lábujjaktól kezdve a farredőig, de teljes testes masszázs esetén kiterjed a farizmokra is. Magában foglalja a talp kezelését is, de ez nem tévesztendő össze a talpmasszázzsal, az ugyanis külön képzettséget, technikát igényel.

Az arc bár érzékeny terület, mégis frissítően hat az itt végzett masszírozás. A folyamat során állcsúcstól a hajas fejbőrig haladunk a különféle fogásokkal és minden esetben krémmel dolgozunk olaj helyett.

Ugyancsak érzékeny és intim területnek számít a has, illetve uraknál a mellkas, hölgyek esetében a dekoltázs masszázsa. Ebből adódóan ezek a területek rendszerint kimaradnak a kezelésből, holott a teljes testet érintő masszázs részét képezik.

A svédmasszázs kiegészítői

Ez a masszázsforma kiegészíthető speciális kezelésekkel, melyek tovább fokozhatják annak hatékonyságát. Ilyen lehet a köpölyözés, mely masszázs közben, azzal kombinálva ún. csúszóköpölyözésként kerül kivitelezésre, vagy a masszírozás végén, kvázi annak zárásaként álló köpölyözés formájában. A köpölyözésről részletes információkat ezen az oldalon olvashatsz.

A makacsabb izomcsomók fellazítására, a vérkeringés beindítására, illetve egy rövidebb, de annál intenzívebb nyirokmasszázsra is kitűnő kiegészítő a Gua Sha botmasszázs kezelés, mellyel az erőteljesebb mélyszöveti masszázs is kivitelezhető - ha szereted az erős, mélyreható masszázst, akkor ezt neked találták ki!

A svédmasszázs kiegészülhet aromaolajos kezeléssel is. Az általam használt, itt felsorolt aromaolajok speciálisan e masszázsfajta "eszközeiként" kerültek a kínálatba, melyeknek illata, aromája belélegezve, valamint a bőrön át a szervezetbe juttatva nyugtató, feszültségoldó, illetve izomlazító-és gyulladáscsökkentő hatású - így e kettős kombináció maga az aduász, verhetetlen a stresszkezelés vonatkozásában. Kivétel nélkül mindegyik természetes, 100%-os, klinikai tisztaságú anyag - neked már csak választanod kell közülük:

Kinek ajánlott?

Általánossában elmondható, hogy a svédmasszázs minden "egészséges" ember számára alkalmazható, azonban kifejezetten ajánlott, ha bármelyik igaz az alábbiak közül:

Ellenjavallatok

A svédmasszázs hatásmechanizmusa miatt előfordulhatnak olyan esetek, amikor annak alkalmazása nem javallott. A kezelés olyan folyamatokat indít el a szervezetben, melyek bizonyos kórképek fennállása esetén negatívan hatnak a meglévő egészségi állapotra, így ilyen esetekben kezelés nem adható. A svédmasszázs az alábbi kórképek, tünetegyüttesek megléte esetén ellenjavallt:




Vissza a masszázsokhoz