Royal Masszázs - Svéd & Shiatsu
 

Kérdések & válaszok

Hogyan zajlik egy svédmasszázs?

A klasszikus svédmasszázs során olajat vagy krémet alkalmazunk - ez minden esetben a Vendég igénye szerint változik, így ennél a masszázstípusnál a kezelendő testfelületet szabaddá kell tenni, teljes testes masszázsnál fehérneműre kell levetkőzni. A teljes testet érintő masszázs során az épp nem kezelt testrészeket melegen tartjuk, betakarjuk.
Kezdéskor a Vendég háton fekszik, a masszázst az alsó végtagokkal kezdjük, innen haladunk felfelé, érintjük a hasi szakaszt, majd a felső végtagokat és igény esetén mellkas-dekoltázs és arcmasszázs is elvégezhető. Hason fekvő helyzetben folytatva következik az alsó végtagok, farizmok, felső végtagok, majd zárásképp a teljes háti zóna masszírozása. A fenti műveletsor alapos és gondos kivitelezése nagyjából 2 órát vesz igénybe.
Jellemző az is, hogy valamely terület részmasszázsa történik, pl. hátmasszázs, vagy pedig teljesen a Vendég igényeire szabva történik a kezelés, így a folyamat mindenkinél más és más lehet.
Ha a svédmasszázs mellett csúszó köpölyözést is alkalmazunk, akkor ez a masszírozással egy időben történik, álló köpölyözés esetén a folyamat végén, annak lezárásaként kerülnek felhelyezésre a harangok. A Gua Sha botmasszázs is a tényleges masszázs során, azzal együtt kerül kivitelezésre.
Amennyiben aromaolajos masszírozást kérsz, a művelet megkezdése előtt a kiválasztott aromaolajat felhasználva egy rövid bőrpróbát tartunk, meggyőződve arról, hogy nem áll fenn semmilyen bőrérzékenység vagy allergiás reakció az aromaolajra nézve.

Hogyan zajlik egy shiatsu masszázs

A kezelések minden esetben egy rövid beszélgetéssel kezdődnek, ahol az aktuális fizikai problémákon túl a pillanatnyi lelki, érzelmi állapot is megismerésre kerül, ezzel nagyban fokozható a hatékonyság. A masszázs földre helyezett matracon történik, melynek során könnyű, vékony, laza, mozgást nem akadályozó ruházatot viselünk, pl: tréningnadrág, póló, zokni. A váltóruhát célszerű magunkkal hozni a kezelésre, a helyszínen lehetőség van átöltözésre. A masszázs során nagyon sok nyomó technika kerül alkalmazásra, ezért karórát, ékszereket vagy zipzárral, gombbal rendelkező ruhát a kezelés alatt ne viseljünk, mert ezek kényelmetlenné, kellemetlenné tehetik a folyamatot.
Ez egy teljes testet érintő masszázstípus, így részmasszázsok itt nem lehetségesek. A masszázs hason fekvő helyzetben kezdődik, a vállak, hát és derék régiójában, majd folytatódik lefelé a comb, vádli és talpak irányába. Ezt követően hanyatt fekvésben történik a vállak, karok, kezek, illetve igény szerint a fej masszázsa, majd a csípő és combok, illetve a térd és az alsó lábszár, továbbá a boka és lábfej kezelése következik. A záró sorozat ülő pózban zajlik, itt lépnek színre a dinamikusabb és intenzívebb lazító-nyújtó és kimozgató fogások is. A fenti műveletsor időtartama 90 perc.
A shiatsu erőteljesen hat a lelki-szellemi szféránkra, de ez csak megfelelően relaxált állapotban valósulhat meg, ezért javasolt, hogy a kezelések nyugodt, csendes körülmények között történjenek.

Hogyan zajlik egy ízület manipulációs kezelés?

A folyamat minden esetben egy frissítő-bemelegítő átmasszírozással kezdődik, hogy az izomzat - s ezzel együtt te is - minél inkább ellazult állapotba kerülhessen. Ez kivitelezés szempontjából megegyezik egy svédmasszázzsal, tehát olajos masszírozásról lévén szó az érintett testrészt szabaddá kell tenni. Ezt követően zajlik le az ízület manipulációs fogások alkalmazása, melyet könnyű, laza, szabad mozgást biztosító ruházatban hajtunk végre. A kezelés ideje alatt a karóra, ékszer viselése nem javasolt, hiszen ezek korlátozhatják a mozgást, vagy kellemetlenné, kényelmetlenné tehetik azt.
Ha csak egy konkrét terület kerül kezelésre, akkor annak időtartama nagyjából 60 perc, teljes test kezelése pedig kb. 120 perc.
Fontos megjegyezni, hogy ezek a fenti időtartamok a kezelt terület állapotától függően változhatnak: így adott esetben rövidebb vagy hosszabb időtartammal is számolni kell.

Hogyan zajlik egy köpöly kezelés?

Az ún. "száraz" köpöly technikákat - mint az álló-és villám köpölyözést - masszázstól függetlenül végezzük, tehát itt nem történik tényleges masszírozás. Először megvizsgáljuk a problémás, fájdalmas területet, - hol fáj, milyen mértékben, esetleg beszűkült-e, vagy akadályozott-e valamilyen irányban a mozgás.
Álló köpöly technika esetén a Vendég a masszázságyon ül vagy fekszik, a kezelendő területet szabaddá kell tenni. A köpöly harangok felhelyezése után nagyjából 5-10 percig hagyjuk dolgozni azokat, eltávolításuk után pedig 5-10 perc nyugalmi idő következik.
Villám köpöly esetén a kezelendő területet ugyancsak szabaddá kell tenni. A köpöly harangok felhelyezése után a Vendégnek meghatározott mozdulatokat kell elvégeznie, így a vákuum és a mozgás egymást fokozó együttes hatása révén minden irányból és nagyon gyorsan felszakadnak a kötőszövetben és izomzatban lévő letapadások. A kezelés itt is 5-10 perces pihenőidővel zárul, és valóban rövid - mindössze 1-2 percet vesz igénybe, ám hatékonysága többszöröse bármely másik köpölytechnikához viszonyítva.

Hogyan zajlik egy lávaköves masszázs?

A masszázs folyamata nagyban megegyezik a svédmasszázséval, itt a lávakövekkel végzett műveletek kiegészítik, erősítik annak hatásait. Szintén olajjal végzett technika, s mivel ez a masszázstípus az egész testre hat, így részmasszázsok itt nem alkalmazhatóak.
A forró kövekkel végzett masszírozás után - mind háton, mind hason fekvő helyzetben - van egy ún. "pihenőidő", amikor a megfelelő csakrapontokra helyezett kövek hő-és energetikai hatását hagyjuk érvényesülni, ilyenkor nincs masszázs sem, csak a kövek dolgoznak. Ez egy kezelés során nagyjából 2x10 percet jelent.

Hogyan zajlik egy reflexológiás talpmasszázs?

A Vendég háton fekvő vagy ülő pozícióban helyezkedik el, a masszázst a jobb lábbal kezdjük, s a ballal folytatjuk. Első lépésként a lábak átmelegítése, ellazítása történik, ehhez forró vízben áztatott ruhát használunk. Ezt követően folytatjuk a masszázst a talpról indulva a lábfej, boka és sarok érintésével a lábszáron felfelé a térd vonaláig. A folyamat során olajat vagy krémet használunk. A talpmasszázs időtartama lényegesen rövidebb más masszázsokhoz képest, ennek oka, hogy ha túl hosszú ideig tart, a hatása negatívvá válhat, káros lehet.

Olyan sokféle masszázs van, melyiket válasszam?

A legegyszerűbb, ha segítségül hívod a Masszázs választó funkciót, ahol néhány kérdés megválaszolása után javaslatot kaphatsz, hogy melyik masszázstípus lenne számodra a legideálisabb.

Milyen készítmények használatosak a masszírozáshoz?

A krémek és olajok széles választéka érhető el a kínálatban. A kezelendő probléma már részben meghatározza, melyik masszázskészítmény használata a legoptimálisabb - stresszoldó masszázshoz az aromás illóolajok a legjobbak, sport vagy fizikai munkavégzés után inkább egy izomlazító masszázskrém lehet az ideális. Bárhogyan is legyen, minden esetben te döntesz, melyiket kívánod igénybe venni. A készítmények mindegyike kipróbált és bevált, minőségi termék, melyekről ebben a blog-bejegyzésben részletesebb leírást, képekkel ellátott bemutatót találsz.

Hogyan tudok bejelentkezni, időpontot foglalni?

Időpont egyeztetése telefonon, SMS-ben, e-mail útján, illetve Viber-vagy Messenger-üzenet segítségével történik, esetleg itt a weboldalon keresztül az online időpontfoglaló rendszert használva.

Először megyek masszázsra, mivel és hogyan készüljek?

A megbeszélt időponthoz képest 5-10 perccel hamarabb javasolt érkezni, így van idő megbeszélni az igényeket, kérdéseket és az esetlegesen felmerülő ellenjavallatokat. Ha shiatsu masszázsra érkezel, váltóruhát (nadrág, póló, zokni) mindenképp hozz magaddal, más típusú masszázs esetén semmit nem kell hozni, amire szükség van, az megtalálható a helyszínen.

Mi a teendő masszázs előtt?

A kezelés előtt javasolt meleg fürdőt venni, zuhanyozni - a legjobb, ha ezt követően indulsz el masszázsra, így a melegtől fellazult izomzaton eredményesebb a masszírozás. Ha mód van rá, 1-2 órával a masszázs előtt már ne étkezz és ne fogyassz koffeines, alkoholos italokat sem.

Mi a teendő, ha masszázs közben problémám adódik?

Bármilyen probléma jelentkezik a kezelés során - fájdalmas a masszázs, hideg van, meleg van, kényelmetlen a pozíció - azonnal jelezd a masszőrnek!

Lehet-e beszélgetni masszázs közben?

Íratlan szabály, hogy a masszőr nem kezdeményez beszélgetést a kezelés során, de természetesen a Vendég által indított beszélgetésben - bizonyos kereteken belül - részt vesz. Ebből adódóan tiéd a döntés, hogy pihenni, kikapcsolódni vagy beszélgetni kívánsz-e a masszírozás ideje alatt.

Mit fogok érezni masszázs után?

Nehéz erre válaszolni, hiszen minden ember más, így másképp reagál a test a fizikai hatásokra. A masszázs jellegétől, időtartamától is függ, milyen hatásai lesznek a kezelés után. Akkor megfelelő a masszázs, ha utána kellemes fáradtság, fokozott bőrpír, enyhe izomláz, orrdugulás vagy orrfolyás, esetleg vizelési inger jeleit tapasztalod. Nagy tévhit, hogy a masszázs akkor jó, ha fáj - a fájdalom természetes velejárója lehet, de kizárólag az elviselhetőség szintjéig!

Mi a teendő masszázs után?

A legfontosabb a folyadékpótlás! Fogyassz annyi vizet, amennyit csak tudsz! A nap hátralévő részében javasolt kerülni a fizikai munkavégzést. A masszázs utáni javasolt teendőkről ebben a blog-bejegyzésben is találhatsz még néhányat.

Milyen gyakran szükséges masszíroztatni?

Ez minden esetben egyénfüggő, az épp aktuális fizikai, testi-lelki állapot határozza meg. A nagyon alkalomszerű masszázsoknak csekély a hosszabb távú hatása, a túlzásba vitt kezelések viszont akár károsak is lehetnek. Nagy általánosságban elmondható, hogy havonta 2, maximum 3 alkalom az ideális.

Van-e lehetőség bérlet használatára?

Igen. Egyrészt kényelmes, mert egy összegben előre rendezhető a kezelés díja, így nem kell minden alkalom után fizetni, másrészt a bérlet kiváltásával együtt minden alkalom kedvezményes áron kerül felszámításra - tehát: kényelmes és jobban megéri, ha hosszabb kezeléssorozatról, kúráról van szó.

Van kizáró oka a masszázsnak?

Igen, ezeket hívjuk ellenjavallatoknak, olyan egészségi állapotok, amikor nem javasolt vagy egyenesen tiltott a masszírozás. Ezek a kritériumok masszázsfajtánként eltérnek, ezért az első alkalom előtt ajánlott ezek alapos áttanulmányozása, mielőtt még időpontot kérnél. Az ellenjavallatok részletes tájékoztatóját megtalálod a Masszázsok menüpontból elérhető masszázstípusok leírásai alatt.

Mi történik, ha kések, vagy nem érek oda a megbeszélt időben?

Ilyen esetben kérlek, telefonon jelezd, hogy késni fogsz vagy nem tudsz a megbeszéltek szerint megjelenni. Telefonos értesítés hiányában 15 perc késés után az időpont törlésre kerül.

Van parkolási lehetőség?

Igen, a masszázsstúdió épülete előtt lehetséges a parkolás.